Kurs wakacyjny angielskiego

Wiele osób kontaktuje się z nami, pytając, czy przyjmujemy nowych uczniów i czy można zapisać się na zajęcia języka angielskiego. Odpowiedź jest zawsze jedna i ta sama: oczywiście, że tak! Wiele osób postanawia czekać do września lub października na kurs języka angielskiego, bo szkoły językowe wtedy właśnie prowadzą masowe zapisy i zdecydowanie najintensywniej się reklamują. Mamy dobrą wiadomość – kursy językowe w Break the Ice można rozpocząć w każdej chwili!

Kurs indywidualny możesz zazwyczaj zacząć od chwili kontaktu z nami, a grupowy, jak tylko sprawdzisz swoją wiedzę, rozwiązując test plasujący i zostaniesz dopasowany/a do osób na podobnym poziomie. Nie trwa to z reguły długo, bo zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach (max. 5 osób). Miła atmosfera gwarantowana!

Wiadomo, że język przyswaja się łatwiej, gdy ma się ku temu motywację. Aby poczuć wewnętrzną potrzebę nauki języka angielskiego, warto mieć przed sobą jakiś cel. I oto zbliżają się wakacje! Pandemia chyli się ku upadkowi (mocno w to wierzymy!), a zatem podróże za granicę zostają powoli odblokowane. Jeśli czujesz, że masz trochę zakurzoną wiedzę, to wakacyjny kurs angielskiego może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Czas trwania kursu zależy od Ciebie, ale bardzo ucieszymy się, jeśli zostaniesz z nami na dłużej! Jak to działa?

 

 

Wakacyjne kursy językowe – dla kogo?

Kursy wakacyjne, w zależności od ich specyfiki, mogą być strzałem w dziesiątkę dla każdego! Jeśli pilnie uczęszczałeś/aś na kurs od września do czerwca, to oczywiście zasługujesz na chwilę wytchnienia i zatęsknienie za naszym ukochanym angielskim! Na zajęcia wrócisz z nową dawką energii i motywacji. Jeśli jednak zacząłeś/aś kurs w środku roku lub miesiąc temu, albo dopiero masz zamiar go zacząć, decyzja o zapisie na zajęcia języka angielskiego w wakacje jest świetnym pomysłem!

Przyjrzyjmy się z bliska, jakie wakacyjne kursy językowe są w ofercie i komu się sprawdzą:

 • kurs języka angielskiego codziennego, czyli tzn. General English – w zależności od sposobu prowadzenia zajęć, który powinien być w dużym stopniu zgodny z Twoimi oczekiwaniami, kurs ten sprawdzi się osobom dorosłym, które chcą odświeżyć angielski przed wyjazdem za granicę, ale również licealistom, którzy wielkimi krokami zbliżają się do matury i chcieliby się trochę podciągnąć w wakacje. Z zajęć z angielskiego codziennego mogą skorzystać uczniowie na wszelkich szczeblach edukacji, którzy chcą usprawnić swoje umiejętności z zakresu słownictwa, komunikacji, oraz gramatyki. Materiały wykorzystywane na zajęciach online powinny być angażujące i „oswajające” z językiem.
 • kursy językowe angielskiego biznesowego (Business English) oraz innego rodzaju języka specjalistycznego – jeżeli czujesz, że mógłbyś efektywniej porozumiewać się w środowisku profesjonalnym i wskoczyć na nowy poziom zaawansowania, to nie warto czekać do września. Wybierz zajęcia online w wakacje! Wakacyjny kurs często oferuje bardziej elastyczne dni i godziny, bo wiele kursów kończy się w czerwcu i, co za tym idzie, wiele terminów się zwalnia. W dodatku zwalnia też tempo życia wielu osób. Wakacje to czas urlopów, braku obowiązków wożenia dzieci do szkoły i na zajęcia dodatkowe, więc jeśli masz nieco więcej czasu dla siebie, nauka będzie przebiegać przyjemniej.

 

 

Język angielski dla dorosłych, młodzieży i dzieci

General i Business English to dwa podstawowe kursy języka angielskiego. Nauka języków obcych jednak jest bardzo zróżnicowanym pojęciem. Na jakie kursy angielskiego możesz się zapisać?

 • kursy konwersacyjne – zajęcia te będą idealne dla dorosłych i młodzieży. Nawet, jeśli jesteś osobą mocno początkującą, możesz od razu uczyć się angielskiego przez rozmowę, choć dla utrwalenia przydałoby się do takich zajęć dołączyć elementy słuchania i ćwiczenia do wykonania w domu. Naukę języka angielskiego na kursie wakacyjnym nasza szkoła językowa realizuje w oparciu o materiały autentyczne (filmiki, krótkie artykuły i pytania do nich), a dla tych bardziej początkujących kluczowym elementem są visual aids (pomoce wizualne) oraz/lub powtarzanie zdań po lektorze i odpowiadanie na jego pytania. Podczas lekcji kładziony jest nacisk słownictwo, rozumienie tego, o co pyta nas nauczyciel lub inny kursant i wyrażanie siebie w języku angielskim. Zajęcia mogą odbywać się np. 2x w tygodniu po 90 minut (intensywne kursy) lub rzadziej.
 • kursy konwersacyjne dla dzieci (kids’ English) – jeśli chcesz, aby Twoje dzieci zajęły się czymś pożytecznym w okresie wakacyjnym, to możesz zapisać je na zajęcia 45 minutowe, podczas których będą uczyć się mówić i posługiwać danymi słówkami w praktyce. Lekcje odbywają się z udziałem pomocy wizualnych, materiałów audio ( w tym piosenek), filmików i ich zadaniem jest utrwalanie umiejętności językowych nabytych w roku szkolnym, albo ich znaczne rozwijanie (oferta dopasowana do indywidualnych potrzeb dziecka).
 • kursy przygotowujące do certyfikatów (CAE, FCE itp.) – na zajęciach przygotowujących do zdania certyfikatu językowego oswoisz się z ich formą, rozwiązując zadania egzaminacyjne, oraz osiągniesz maksymalny progres językowy poprzez pracę nad najważniejszymi umiejętnościami (speaking, listening, reading comprehension, English in use). Dwa miesiące to niestety za mało czasu, aby w pełni przygotować się do egzaminu, ale często jest to idealny moment, żeby zacząć. Kursy tego typu sprawdzą się również w przypadku młodzieży (FCE to mniej więcej poziom matury rozszerzonej).
 • kursy stricte maturalne – z zajęć maturalnych oczywiście najbardziej skorzystają maturzyści. 🙂 Oferujemy kursy przygotowujące do matury rozszerzonej oraz podstawowej. Jeśli chcesz zacząć wcześniej, bo stresuje Cię Twój poziom i zaległości z angielskiego, warto wykorzystać wakacyjny czas i oszczędzić sobie mnóstwo stresu z powodu zbliżających się wielkimi krokami egzaminów. Możesz zacząć od zajęć indywidualnych, a od września dołączyć do grupy. Tygodnie letnie i tak upłyną – jeśli martwisz się o swoją maturę z angielskiego, czasem warto je wykorzystać. Pamiętaj, że im mniej stresu, tym więcej przyjemności z nauki!

 

 

Język angielski na kursie letnim – dlaczego warto?

Dlaczego właściwie warto zacząć uczyć się języka w lato? Pozwól, że podam kilka argumentów, które być może Cię przekonają!

 1. Brak szkoły podczas wakacji – jeśli nie lubisz wstawać rano w poniedziałek, sztywna atmosfera szkolna skutecznie Cię zniechęca, czas wakacji to świetny moment, żeby skorzystać z innych metod nauczania w godzinach dopasowanych do Twojego harmonogramu. Atmosfera zajęć jest zawsze sprzyjająca i luźna, a lektorzy kochają pracować z ludźmi. Ponadto masz więcej chwil dla siebie, więc jeśli podejmujesz decyzje o rozpoczęciu nauki i kursu, masz satysfakcję z tego, że robisz coś dla siebie. Nie musisz rzucać się w wir obowiązków – w okresie wakacyjnym zazwyczaj ma się ich o wiele mniej, więc łatwiej jest zmotywować się do podjęcia kursu i wytrwania w nauce. Słowa „poniedziałek” i „szkoła” nie muszą wcale kojarzyć się źle!
 2. Szkoła języków obcych online nie śpi w lato – niektóre szkoły językowe zamykają się w lipcu i sierpniu, ale jest coraz więcej możliwości uczestnictwa w kursach w tych miesiącach. Lektorzy prowadzą kursy w szkole online bez względu na porę roku. Jeśli masz podczas wakacji więcej czasu lub po prostu chęci na naukę języka – zapraszamy!
 3. Większa pewność siebie na wyjazdach – im więcej mówisz, im więcej styczności masz z danym językiem (dotyczy to każdego języka – angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego…), tym lepszy się stajesz i tym większa jest twoja pewność siebie! Jeśli chcesz pojechać do Anglii lub innego kraju anglojęzycznego, będziesz musiał porozumiewać się z native speakerami. Możesz ćwiczyć rozumienie native speakerów poprzez oglądanie seriali, filmów, słuchanie podcastów, ale również słuchanek pod okiem profesjonalnego lektora – ma to wiele korzyści, ponieważ zwróci on Twoją uwagę na ciekawe struktury gramatyczne czy słówka (np. slang), które przy samodzielnym słuchaniu mogłyby zostać przez Ciebie niezauważone. W szkole językowej masz często możliwość zajęć z native speakerem. Ceny tych zajęć są zazwyczaj wyższe, ale jeśli masz już angielski na B1 i wyżej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować.
 4. Profesjonalna komunikacja w środowisku biznesowym na wysokim poziomie – wybierz szkołę językową, która pomoże Ci posługiwać się angielskim z środowisku biznesowym w oparciu o praktyczne metody nauczania! Uczęszczając na zajęcia zdalnie, możesz uczyć się z niemal każdego miejsca na świecie (w szkołach stacjonarnych jest to dość duża przeszkoda).
 5. Nawiązywanie znajomości – język angielski jest międzynarodowym medium przekazu. Dzięki jego znajomości, bez problemu dogadasz się z większością ludzi z całego świata! To niesamowite, jak jego znajomość bardzo się opłaca. Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi na wyjazdach, warto sobie odświeżyć co nieco!

 

 

Zacznij od razu, nie czekaj do września!

Często, kiedy odkładasz swoje postanowienia w nieskończoność, nigdy ich nie spełniasz. Jeśli chcesz się nauczyć angielskiego, po prostu zacznij. Masz wachlarz możliwości – tylko od Ciebie zależy, czy z niego skorzystasz!