Kurs angielskiego online

 

Kursy języka angielskiego online, choć swą popularność niewątpliwie zawdzięczają dziś pandemii, cieszyły się całkiem sporym zainteresowaniem już przed nią! Uczenie się online z lektorem, czy to indywidualnie czy w grupie, ma niewątpliwie dużo plusów. Zajęcia mogą być prowadzone z dowolnego miejsca na ziemi (tak długo, jak połączenie internetowe tam sięga), oraz cechują się sporą oszczędnością czasową.

 

Mimo że kursy językowe online stają się coraz bardziej powszechne, ich skuteczność wciąż wzbudza dużo wątpliwości. Czy nauka języka może być równie efektywna online? Czy lekcje prowadzone stacjonarnie dużo się od takich zajęć różnią?

Jeśli ciągle się wahasz, pozwól, że spróbuję Cię do nich przekonać!

 

Szkoła językowa online – zajęcia indywidualne czy grupowe?

 

W dobie komunikatorów internetowych, które są aktualnie rozwijane w dynamicznym tempie, zajęcia grupowe mogą być przeprowadzane tak samo sprawnie (a nawet sprawniej!) jak lekcje grupowe prowadzone w szkołach stacjonarnych.

Aktualnie nauczyciele w szkołach łączą się z klasami liczącymi nawet do 30 osób! Ba! Wykładowcy prowadzą wykłady dla setek studentów. Chyba nie muszę Cię zapewniać o tym, że skoro oni dają radę, to jakoś połączenia w grupach 4-6 osobowych może być na jak najwyższym poziomie.

Podczas zajęć korzysta się z wielu materiałów wizualnych, odtwarzane są filmiki oraz słuchanki. Co więcej- często korzysta się z tablic interaktywnych oraz aplikacji do nauki słówek i wymowy. Grupy liczą najczęściej 2-5 osób, które dobierane są w zależności od stopnia zaawansowania angielskiego. Lektorzy udostępniają im materiały, prowadzą dyskusję z członkami grupy i starają się, aby tematyka była interesują, inspirująca i dopasowana do potrzeb indywidualnych kursantów, umożliwiając im jak najefektywniejszy rozwój ich umiejętności językowych.

Jeśli wolisz w pojedynkę pokonywać swoją barierę językową, możesz pracować z lektorem podczas lekcji indywidualnych. Nawet godzina tygodniowo zajęć w szkole językowej pozwala na osiągnięcie progresu językowego. Praca w domu, czyli samodzielna, jest tak samo ważna jak doskonalenie umiejętności na zajęciach, ale regularne spotkanie z pewnością do niej motywują.

 

 

Angielski online z dowolnego miejsca na świecie

 

Koniec z wymówkami! Na naukę angielskiego online po prostu musisz znaleźć czas!

Harmonogram zajęć jest dopasowywany do Ciebie indywidualnie, a zajęcia grupowe do wszystkich członków grupy. Wystarczy, że doczłapiesz się do swojego krzesła i włączysz komputer. Możesz zrobić sobie kawę lub herbatę, usiąść w ulubionym fotelu i w środowisku sprzyjającym nauce poświęcić godzinkę na praktykowanie mówienia podczas konwersacji, ćwiczenia gramatyczne oraz rozbudowywanie słownictwa.

Najbardziej przekonujący jest fakt, że nie musisz rezygnować ze swoich planów i martwić się o swój napięty grafik. Jeśli chcesz, uczysz się z dowolnego miejsca na świecie, nie musisz dojeżdżać do żadnej konkretnej destynacji. W podróży służbowej, w domowym zaciszu, ogrodzie – wszystko zależy od twoich preferencji.

 

 

Angielski online to oszczędność czasu i pieniędzy

 

Kurs języka angielskiego online to oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Indywidualne lekcje języka angielskiego z lektorem naturalnie będą droższe niż zajęcia grupowe, ale nie musząc dojeżdżać, masz możliwość zaoszczędzić na paliwie czy bilecie komunikacji.

Kursy grupowe są bardzo opłacalne, a częstotliwość zajęć nie jest narzucana – muszą po prostu odbywać się min. 1x w tygodniu. Najczęściej książki i materiały są dostępne w Internecie, więc nie musisz sam ich kupować. W Break the Ice lektorzy przesyłają Ci materiały do nauki podczas zajęć, a składają się na nie przeróżne pozycje – zarówno handouty autorskie, jak i materiały z podręczników, czy filmiki z różnych platform internetowych, autentyczne materiały w postaci artykułów, często nieco zmodyfikowane dla danego poziomu zaawansowania. Ponieważ wszystko dystrybuowane jest w wersji elektronicznej, jeśli dbasz o losy naszej planety – good news! Nie przyczyniasz się do śmierci milionów drzew. 🙂

Internet raz jeszcze pokazuje, że nauka angielskiego online oferuje mnóstwo możliwości i w jak ciekawy sposób można uczyć się tego języka, nie musząc wychodzić z domu.

 

Kursy angielskiego online to mniej stresu

 

Znasz to uczucie, kiedy wchodzisz do nieznanego Ci budynku i spotykasz nieznane Ci osoby twarzą w twarz? Podczas gdy zajęcia stacjonarne to bezstresowe przeżycie dla części słuchaczy, dla innych bywają one z początku nieco onieśmielające.

Uczucie towarzyszące nam podczas nauki języka to często strach przed popełnieniem błędów językowych i irracjonalna obawa, że inni kursanci lub lektor mogą pomyśleć, że jesteśmy słabi lub mniej zdolni. Zazwyczaj z czasem, gdy już poznamy dobrze innych członków grupy i lektora, lekcje nie są już tak stresującym przeżyciem i nasza pewność siebie wzrasta. Kłamstwem byłoby powiedzieć, że kursy angielskiego online zupełnie ten dyskomfort eliminują, ale zdecydowanie taki kurs sprzyja w walce ze stresem. Dlaczego?

Ponieważ czujesz się bardziej „u siebie” w domowym zaciszu, w czterech ścianach, które dobrze znasz i które dają ci poczucie bezpieczeństwa. Ten domatorski klimat często sprawia, że proces nauki angielskiego kojarzy się z czymś przyjemnym, co znacznie wzmacnia chęci do nauki i dodaje pewności siebie. 🙂

 

 

Kursy angielskiego online to harmonogram dopasowany do twoich potrzeb

 

Czujesz, że stoisz w miejscu? Chciałbyś mówić po angielsku biegle, ale nie masz kompana do rozmowy? Sprawdź naszą ofertę i zapisz się do Break the Ice w dowolnym terminie! U nas nie ma znaczenia, czy jest to wrzesień czy maj – nowi uczniowie rekrutowani są cały czas. Zajęcia odbywają się również w wakacje, choć oczywiście możesz wziąć tzw. „wakacyjny urlop”, jeśli potrzebujesz miesiąca lub dwóch wytchnienia i nabrania sił.

Zajęcia odbywają się minimum 1x w tygodniu, a ich pora i dzień dopasowywane są do Ciebie. Kursy angielskiego online zarówno w godzinach zarówno porannych, popołudniowych, jak i wieczornych od poniedziałku do soboty, indywidualnie i podczas zajęć w grupie. Możesz więc doskonalić język angielski mniej lub bardziej intensywnie, w swoim własnym tempie. Kurs pielęgnuje umiejętności mówienia, słuchania i rozumienia.

Kursy organizowane są dla dorosłych, młodzieży i dzieci na wszystkich poziomach zaawansowania (A1-C2). Osoby przydzielane są do grupy na podstawie testu plasującego, który wysyłany jest milowo przed zajęciami próbnymi. Nie musisz nigdzie iść, żeby go rozwiązać. Kolejny problem z głowy!

 

 

Poznawaj nowych ludzi podczas zajęć z języka angielskiego online

 

Poznawaj nowe osoby podczas zajęć z języka angielskiego online i nie daj się pandemii! Kursy angielskiego grupowy to świetna okazja do poznania inspirujących ludzi, z którymi możesz dyskutować na ciekawe tematy, wymieniać się poglądami i od których możesz się sam wiele nauczyć.

Jedną z lekcji, jaką niesie ze sobą pandemia, jest niewątpliwie fakt, że niczego w świecie tak nie potrzebujemy jak kontaktu z drugim człowiekiem. Podczas zajęć w szkole języków obcych online możesz na to liczyć. Nauka przebiega w przyjaznej atmosferze, zajęcia są dynamiczne i uczysz się w dużej mierze poprzez komunikację z innymi osobami, biorącymi udział w kursie języka angielskiego online. Masz ogromną możliwość poszerzenia grona swoich znajomych podczas lekcji z lektorem i innymi kursantami.

 

 

Angielski online – jak zoptymalizować naukę?

 

Aby zoptymalizować swoją naukę języka angielskiego, warto zadbać o dobrą organizację miejsca pracy. Nasze postępy językowe będą wtedy o wiele bardziej zadawalające. Co tak właściwie mamy rozumieć przez „organizację miejsca pracy”?

  1. Aspekty techniczne – im lepsze (i szybsze) jest Twoje połączenie internetowe, tym bardziej komfortowo będzie przebiegała nauka. Zadbaj o dobre słuchawki, upewnij się, że Twój mikrofon działa. Musisz być słyszany, aby lektor mógł poprawiać Twoje błędy wymowy i językowe, a Ty również musisz słyszeć swojego nauczyciela. Rozmowa po angielsku powinna być przyjemnością, a dobra słyszalność zdecydowania w tym pomaga. 🙂
  2. Porządek w obszarze pracy – nie licząc „artystycznego nieładu”, zawsze dobrze jest uprzątnąć miejsce, które wybieramy na swoje miejsce pracy. Łatwiej jest się skupić na zajęciach, gdy nie myślisz ciągle, że „ta książka nie powinna tu leżeć”, albo „jak tylko skończę, muszę wreszcie poukładać te ubrania”. Pamiętaj, że mikrofony często bardzo zbierają dźwięki z otoczenia – usiądź w pokoju, w którym nie gra ani telewizor, ani radio, nie słychać wyraźnie rozmów innych osób, itp.
  3. Jedzenie podczas zajęć online nie jest dobrym pomysłem, bo rozprasza 1) Ciebie, 2) innych uczestników kursu, 3) nauczyciela, ale dobrze jest mieć pod ręką coś do picia (woda, herbata, kawa). Nadaje to konwersacji fajnego, luźnego tonu, sprawia, że czujesz się „mniej oficjalnie”, ale również nawilża gardło.
  4. Twórz foldery i zapisuj w nich pliki – utwórz sobie na pulpicie folder „Angielski” i staraj się po każdych zajęciach zapisywać w nim notatki i materiały. Jeśli tego nie zrobisz, to możesz się zagubić i w efekcie nie zmotywować się do powtórek materiału. Możesz w tym folderze tworzyć nowy folder po każdej lekcji, numerować je i/lub nazywać daną tematyką poruszaną na kursie – jakkolwiek Ci się to podoba.
  5. Czytaj i oglądaj po angielsku – staraj się otaczać językiem zewsząd, nie tylko podczas lekcji, ale również w czasie wolnym. Czytaj wiadomości, książki, artykuły i oglądaj ulubione filmy i seriale po angielsku. Wybierz tematykę, jaka Ci odpowiada, ucz się z aplikacji, słuchaj podcastów. Język angielski jest wszechobecny – po prostu wpleć go w swoje codzienne czynności i czerp z tego przyjemność.

 

 

Sprawdź to!

Dużo szkół online oferuje zajęcia próbne, które są bezpłatne lub płatne mniej. Decydując się na takie zajęcia, dużo nie tracisz, a możesz przekonać się, czy Ci odpowiadają. Kursów do wyboru jest wiele, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.