Jak wreszcie skutecznie nauczyć się języka angielskiego? Jeśli podejmowałeś naukę języka angielskiego w przeszłości, ale nadal nie udało Ci się go w pełni opanować, możesz zastanawiać się, która metoda jest najbardziej skuteczna. W tym artykule przedstawiamy najbardziej trafne metody, które pomogły już wielu w szybkiej nauce angielskiego. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Jak nauczyć się angielskiego?

Nauka języka angielskiego może wydawać się dużym wyzwaniem – szczególnie jeśli Twoje wcześniejsze próby rozpoczęcia nauki angielskiego zakończyły się niepowodzeniem. Nie poddawaj się jednak. Kluczem do skutecznej nauki języka angielskiego jest cierpliwość i wyznaczanie sobie celów krótko- i długodystansowych. Poniżej przedstawiamy 8 najskuteczniejszych sposobów na naukę angielskiego.

1. Wyznacz sobie cel nauki angielskiego

Nauka języka obcego jest dużo łatwiejsza, gdy dobrze wiemy po co to robimy. Być może zaplanowanie dłuższego wyjazdu za granicę pomoże Ci w zmotywowaniu się do nauki angielskiego? Przemyśl, jakie słownictwo oraz zwroty powinieneś przećwiczyć, by swobodnie porozumiewać się w języku angielskim z tubylcami. Zawieraj znajomości z obcokrajowcami i utrzymuj z nimi kontakt po angielsku. Połączenie przyjemnego z pożytecznym sprzyja motywacji!

Jeśli myślisz o zmianie zatrudnienia, zdobycie umiejętności językowych to w wielu wypadkach gwarancja lepszego stanowiska i atrakcyjniejszej płacy. Ukończenie kursu i zdobycie certyfikatu językowego pomoże w trakcie rekrutacji, a także zmotywuje do szybkiej nauki języka angielskiego w określonych ramach czasowych.

2. Szybka nauka języka angielskiego – oglądaj ulubione seriale w języku angielskim

Obejrzyj ulubione seriale lub programy rozrywkowe w języku angielskim – najlepiej z angielskimi napisami! Możesz wrócić do serialu, który już znasz – dzięki temu łatwiej będzie Ci skupić się na nauce nowych słówek, zamiast na zrozumieniu fabuły. Dobrym sposobem na jeszcze szybsze opanowanie nowych zwrotów jest robienie pauz i wykonywanie fiszek za każdym razem, gdy usłyszysz nowe słowa. Taka metoda samodzielnej nauki angielskiego pozwoli Ci szybko nauczyć się języka angielskiego w praktyczny sposób – używając codziennych wyrażeń i zwrotów. A do tego wszystkiego – jakie to przyjemne!

3. Samodzielna nauka języka angielskiego w domu – kartki z angielskimi słówkami

Etykietki z angielskimi nazwami przedmiotów codziennego użytku pomogą Ci oswoić się z ich pisownią. Mijając je możesz ćwiczyć prawidłową wymowę i utrwalać popularne słowa z języka angielskiego. Dzięki temu na naukę języka angielskiego poświęcisz jeszcze więcej czasu – nieświadomie będziesz utrwalał wiedzę w trakcie codziennych czynności.

4. Teksty ulubionych angielskich piosenek sposobem na naukę angielskiego

Samodzielna nauka angielskiego nie musi być nudna. Zwiększ swój kontakt z językiem angielskim poprzez słuchanie muzyki zagranicznej. Sprawdzaj teksty, próbuj samodzielnie je przetłumaczyć, wesprzyj się istniejącymi tłumaczeniami. W ten sposób nie tylko poznasz nowe słowa, ale i przydatne potoczne zwroty oraz konstrukcje gramatyczne użyte w praktyce.

5. Wesprzyj naukę języka angielskiego czytając zagraniczne blogi i artykuły

W trakcie nauki języka obcego dobrze jest czytać serwisy informacyjne lub blogi w języku angielskim. Dzięki temu można szybko nauczyć się praktycznych sformułowań oraz dowiedzieć się wiele o kulturze spoza granic naszego kraju. Dzięki temu swobodniej będziesz mógł rozmawiać z obcokrajowcami na ważne dla nich tematy.

Język angielski otwiera możliwości na poszerzenie wiedzy w zakresie pracy zawodowej na zagranicznych portalach branżowych. Nauka angielskiego może również mieć miejsce przy rozwijaniu hobby. Dzięki temu mimowolnie i z przyjemnością zdobędziesz umiejętności językowe w zakresie rzeczy, które Cię interesują.

6. Nauka idiomów

Nauka angielskiego poprzez porównywanie polskich i angielskich idiomów to świetna zabawa! Dzięki temu dowiesz się, że polskie „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu” to angielskie „kill two birds with one stone”. Nauka idiomów to także doskonała okazja do przyjrzenia się różnicom kulturowym!

7. Zorganizuj „Dzień Angielskiego” raz w tygodniu

Jeśli języka angielskiego uczysz się wspólnie ze swoją rodziną lub współlokatorami, zaplanujcie jeden dzień w tygodniu, w trakcie którego będziecie porozumiewać się ze sobą wyłącznie po angielsku! Gdy zabraknie Wam słów, wesprzyjcie się słownikiem, mimiką lub gestami. To świetna zabawa, a do tego doskonała okazja do nauki języka angielskiego!

8. Zapisz się na naukę angielskiego z lektorem

W nauce języka angielskiego bardzo pomóc mogą nam zajęcia z lektorem. Nauka samych słówek poprzez aplikację czy ze słownika jest przydatna, ale systematyczne spotkania z nauczycielem pomogą usystematyzować wiedzę i przełamać barierę językową. Ponadto, zajęcia z lektorem sprzyjają systematyczności – dzięki nim regularnie będziesz siadać do nauki języka. Szybka nauka angielskiego może odbywać się indywidualnie lub grupowo – wybierz zajęcia, które bardziej odpowiadają Twoim potrzebom. Dzięki temu, gdy napotkasz przeszkodę w zrozumieniu materiału, lektor zawsze będzie w pogotowiu aby wytłumaczyć Ci szerzej dane zagadnienie.

Skuteczna nauka języka angielskiego

Proces nauki nowego języka zajmuje trochę czasu. Biegłość zależy od znajomości słownictwa, zasad gramatyki oraz osłuchania i obycia z językiem. Dlatego jeśli zależy Ci na szybkiej naskup się na zwiększeniu swojego kontaktu z językiem angielskim i bądź systematyczny. Połączenie zajęć z lektorem z samodzielnymi wysiłkami zaowocuje szybciej niż się spodziewasz!

Jeśli zależy Ci na skutecznej, ale i przyjemnej nauce języka angielskiego, zapraszamy Cię na zajęcia w szkole językowej Break the Ice! Nasi doświadczeni i wykwalifikowani lektorzy prowadzą zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania o raz dla osób w każdym wieku. Przekonaj się jak łatwa i przyjemna może być nauka języka angielskiego i już dziś zapisz się na swoje pierwsze zajęcia.